Menü Kapat

Koçluk Eğitimleri

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından ünvanlandırılmış ve Türkiye Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Profesyonel Koçluk Yeterlilik Sertifikası sahibi eğiticilerimizle en yüksek kalitede koçluk hizmetleri sunuyoruz.
 
Bünyemizde Association for Coaching üyesi olan ve etik standartlarına bağlı olan Anka Koçluk Master Süpervizörü olan eğiticiler tarafından Bütünsel Yaşam Koçluğu, Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu gibi International Coaching Federation (ICF) tarafından onaylanmış ve Association for Coaching (ACCT) tarafından akredite edilmiş koçluk sertifika programları verilmektedir. Eğiticilerimizi doğrulamak için buraya tıklayın >
Eğitim programlarımızın yüksek kaliteli eğitim vermesini ve katılımcılarımızın mesleki gelişimine katkıda bulunmalarını sağlamak için eğiticilerimiz engin deneyim ve uzmanlıklarnı kullanarak bu sertifika programlarını bizzat yönetmektedirler.
 
Bütünsel Yaşam Koçluğu, Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu programlarımız, bireyleri ve kuruluşları hayatın ve işin çeşitli yönlerinde olumlu değişiklikler yapma ve hedeflerine ulaşma konusunda güçlendirmek için tasarlanmıştır.
 
Eğitim programları hem İngilizce hem de Türkçe olarak sunulmaktadır.
 
Uluslarası kuruluşlarca onaylı koçluk sertifika programlarımıza katılmakla ilgileniyorsanız veya daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.
Koçluğun Sanatı ve Yetkinlikleri (6 Gün/32 Saat) + (4 Saat Practicum): Bu modül ICF Yetkinliklerini temel alarak koçluk mesleğinin temellerinin üç koçluk modeli ile uygulamalı öğretildiği bir modüldür. Modülü tamamlayan katılımcılar devam eden 4 ay içinde 1 adet (4 Saat) Practicuma katılmaları gerekmektedir. 
 
Practicum; koçluk seansı uygulama becerilerinizin ICF-MCC ünvanlı bir koç eşliğinde değerlendirilmesidir. Practicumlarımız her ay 4 saat olarak sınıf içi veya zoom platformundan online olarak düzenlenir. Katılımcı, bir adet Practicum’da 3 adet grup koçluğu hizmeti almış olur. Bu modülü ve 1 adet practicumu tamamlayan kişiler  Koçluğun Sanatı ve Yetkinlikleri porsiyon sertifikası alırlar. 
 
Bütünsel Yaşam Koçluğu (6 Gün/32 Saat) + (4 Saat Practicum): Denge, vizyon oluşturma, karar alma, değişim, sınırlar, zaman ve stres yönetimi gibi insanların yaşam alanlarına koçluk yapmak isteyen kişilerin teknik ve modelleri uygulamalı öğreneceği bir modüldür. Modülü tamamlayan katılımcılar devam eden 4 ay içinde 1 adet (4 Saat) Practicuma katılmaları ve bir adet seans değerlendirmesi almaları gerekmektedir.  Bu modülü ve 1 adet practicumu tamamlayan kişiler Bütünsel Yaşam Koçluğu porsiyon sertifikası alırlar.
 
Sistemik Takım Koçluğu (4 Gün/24 Saat): Kurumlarla çalışan koçlara ya da kurum içi takım ve grup yöneten liderlere kurumun takımlarına sistemik bakış açısıyla koçluk yapacağı koçluk becerilerini uygulamalı ve modeller üzerinden öğretildiği bir modüldür. 
 
Lider Koçluğu (2 Gün/10 Saat): Orta ve üst düzey pozisyondaki liderlerle çalışan koçlara, lideri destekleyecek model ve yaklaşımları öğretmeyi amaçlamaktadır.